KÜÇÜK BİR KÖYDE YAŞAMAK İÇİN NEDENLERİNİZ VAR!

19-03-2019 GÜNCELHaberID = 732

Köy veya kasabalarda yaşamayı tercih etmeniz için stressiz bir yaşam, organik beslenme, çocuklarınızı sağlıklı bir ortamda büyütmekten başka sebepleriniz var. İşte o sebepler:

 

Bir olup en güçlü olabilirsiniz

 Küçük bir köyde veya kasabada yaşayan insanların çoğu birbirini tanır. Birbirini tanıyan insanların çoğu her daim yardıma hazırdır. Bu nedenle herhangi bir problemle karşılaşmanız durumunda etrafınızdan rahatlıkla yardım isteyebilirsiniz.

 

2

Kolunuzu uzatsanız yıldızlara ulaşabilirsiniz

Gökyüzünü izlemeyi kim sevmez? Hem de açık, bol yıldızlı bir gökyüzünü, temiz havayı... Tüm bunlardan şehir hayatında ne kadar uzaksınız değil mi? İşte bu yüzden şehirdeki ışık kirliliğinden uzaklaşıp köy veya kasabalarda yıldızları izleyebilirsiniz...

 

3

Trafikten kurtulmanın bir yolu olabilir

Trafik ve korna sesleri sizi yıldırmasın! “Hadi gel köyümüze geri dönelim” şarkısı eşliğinde trafik stresinden, korna gürültüsünden uzaklaşabilir tüm bunların yerine kuş cıvıltılarını dinleyebilirsiniz.

 

4

Tertemiz bir havada nefes almak mümkün!

Egzos dumanı ile dolu bir havada solumak zorunda değilsiniz. Çocuklarınıza temiz havayla büyüme şansı verin!

 

 

5

Çıt” yok

Bizce ne kadar gürültülü bir ortamda olduğunuzun farkında değilsiniz. Küçük bir yerde yaşamaya başladığınızda sessizliğin nasıl huzur verici ve rahatlatıcı olduğunu anlayacaksınız.

 

6

Her şey sandığınızdan daha kolay

Küçük köy ya da kasabalarda yaşam sandığınızdan çok daha basit. Şehirdeki trafik, alışveriş merkezleri, yüzlerce restorandan uzak olacaksınız. Sebze yetiştirmek, örgü örmek ya da çocuklarınızla oynamak için fazlasıyla vaktiniz olacak.