BAŞARI KOLEJİ'NDE ORTAOKUL TANITIM TOPLANTISI!

19-03-2019 EĞİTİMHaberID = 719

Başarı Koleji’nde 2019 - 2020 Eğitim – Öğretim yılında 5.sınıf okuyacak öğrencilerin velilerine ortaokul tanıtım ve genel bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlkokul Müdürü Ali İbrahim Öz, 4.sınıf velilerine yapılan çalışmalar ve bursluluk sınavı ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Başarı Koleji’nin açıldığı günden bu güne akademik ve sosyal anlamda kazandıkları üstün başarıların önümüzdeki yıllarda da artarak devam edeceğine inandığını ifade etti.

Başarı Koleji Ortaokul işleyişi ile ilgili bilgilendirme yapan Ortaokul Müdürü Necip Özbay, bugüne kadar elde edilen başarıların bir özetini yaparak yeni Eğitim - Öğretim yılı için planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Özbay, 5.sınıf ders programı, akademik kadro, PDR birimi, kulüpler, yoğunlaştırılmış İngilizce Eğitimi ve oryantasyon programı ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

 

EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ KENDİNİ İSPATLAMIŞ AKADEMİK KADROMUZ!

Başarı Koleji’nin en büyük gücünün ve en önemli ayrıcalığının profesyonel öğretmen kadrosu ve ders dağılım programları olduğunu vurgulayan Ortaokul Müdürü Necip Özbay, kendini ispatlamış akademik kadrodan oluşan 5.sınıf zümre öğretmenlerini tek tek sahneye davet ederek yeni eğitim-öğretim yılına profesyonel ve deneyimli bir kadro ile hazır olduklarını söyledi.

Yoğunlaştırılmış İngilizce programı ile ilgili bilgilendirme yapan Özbay, 5.sınıflara uygulanan yoğunlaştırılmış dil eğitimi programı hakkında bilgi vererek, “Başarı Koleji'nde '5.Sınıfta Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Öğretimi' ya da daha klasik ifadeyle 'Hazırlık Sınıfı' dendiğinde; öğrencilerin her hafta klasik müfredattan daha uzun süre yabancı dil dersi gördüğü, yabancı öğretmenlerle akranlarından daha fazla bir arada bulunduğu bir süreçten söz ediyoruz. Öğrencilerimize haftalık 18 saatlik bir dil eğitimi sağlıyoruz.” dedi.

Genel Müdür Nazmi Ünal, Başarı Koleji'nin kurulduğu günden bugüne eğitimde kalitenin öncüsü olmasından dolayı gurur duyduklarını ve her geçen yıl başarı çıtasını yükselttiklerini vurguladı. Manavgat'ı birçok Türkiye dereceleri ve ulusal alanda başarılar ile tanıştırdıklarını, sadece akademik anlamda değil sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da her zaman ilk sıralarda Başarı Koleji'nin olduğunu ifade eden Ünal, bu başarıda büyük payın her zaman destekçileri olan velilerin olduğunu söyledi. Velilerin yoğun katılım gösterdiği toplantı, konferans salonundaki bilgilenmelerden sonra veliler ile öğretmenlerin bireysel görüşmelerinin gerçekleştiği sınıf toplantıları ile devam etti.