İYİLİK MELEKLERİ DERNEĞİNE ÜNLÜ İSİMLERDEN ‘’ TAM DESTEK ‘’

08-03-2018 ETKİNLİKHaberID = 584

Nerede yüzü asık bir çocuk görürseniz bizi oralarda görebilirsiniz. Ne mi yapıyoruz? Elimizden geleni der; iyilik melekleri derneği..4 senesini geride bırakan ,tüm Türkiye genelinde hizmet veren dernek, kurulduğu tarihten bu yana yüzlerce çocuğun gülen yüzü olmaya devam ediyor. Her sene yardım amaçlı gerçekleştirdikleri Gala yemeği ile bir çok çocuğun hayallerini gerçekleştiriyor. Bu seneki projeleri olan ’’ hayalim senin elinde’’ etkinliği ile tüm dikkatleri üstlerine çeken dernek, ne kadar çok çocuğa dokuna bilirlerse o kadar büyüyorlar. Tek bir hedef ile birleşip yalnızca ;çocuklar diyorlar. Bu seneki gala yemeklerini İstanbul Grand Cevahir Hotel de gerçekleştiren İyilik Melekleri Derneği, bir birinden ünlü isimleri ağırlarken, desteklerini almanın mutluluğunu yaşadılar

Bu ay SİDEFACE olarak ;çok özel bir etkinliğe, ''İyilik Melekleri" derneğinin organizasyonuna davetliydik..

Derneğin öncelikli hedefi, ''İhtiyacı tespit edilen çocukların eğitimi''. Çeşitli nedenlerle, okulunu bırakan ya da ertelemek zorunda kalanlara sahip çıkmak. Çocuk haklarını korumak, giyim yardımı yapmak, sosyal aktivite düzenlemek, burs vermek ve hasta olanların tedavisinde destek olmak...,

Hayalim Senin Elinde Gala Gecesi

Bu yıl Aralık ayında İstanbul Grand Cevahir Hotel &kongre salonunda muhteşem bir gala yemeği gecesi düzenlendi.

Ev sahipliğini İyilik Melekleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nilay Çeteci ve dernek üyelerinin üstlendiği geceye, Gülriz Sururi, Azra Akın, Demet Özdemir,  Uraz Kaygılaroğlu, Mert Yazıcıoğlu, Burak Dakak, Sebahat Kumaş, Merve Özbey, Hatice,  Çetin Altay, Yılmaz Vural, Ahmet Selçuk İlkan, gibi ünlü isimler de katıldı. Gecenin sunuculuğunu Hakan Bilgin yaptı.

Kuruluşunun 4’üncü yılını geride bırakan ve ‘Her Şey Çocuklar İçin’ sloganı ile hareket eden İyilik Melekleri Derneği, geçtiğimiz ay Grand Cevahir Otel’de düzenlenen yardım gecesiyle 123 çocuğun hayalini daha gerçeğe çevirdi. Türkiye’nin dört bir yanından aileleriyle birlikte geceye katılan çocuklar, gece boyunca eğlenceli dakikalar geçirdi.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Nilay Çeteci, “Bu kadar harika ve gönlü büyük insanlarla birlikte olmaktan son derece mutluyum. Her zaman yardıma ihtiyaç duyan insanlara yardım etmek için bir sürü evim ve fırsatım olmalı dediğim bir hayalim oldu. Bugüne kadar yanımızda olan herkese çok teşekkür ediyorum. Yardımlarından ötürü Gülriz Sururi’yi ise derneğimizin annesi ilan ediyorum” dedi.Çocuk gelinlerin, eğitimleri ertelenen kız çocuklarının ülkedeki daimi kanayan yara olduğunu belirten Çeteci, “Biz de bu yıl onlar söylesin, onlar karşı çıksın biz de seslerini duyuralım istedik. En ücra köşedeki kızlarımıza ulaşmaya çalışarak onlara hayallerinin ne olduğunu sorduk. Sahip olmak istedikleri şeyleri kızlarımıza armağan etmeye karar verdik ve 123 kızımızın hayalini gerçekleştirdik” diye konuştu.

“Küçükken bir odam yoktu ama hayallerim vardı”

Geceye katılan Demet Özdemir, “Benim küçükken bir odam yoktu ama çok büyük hayallerim vardı. Bundan sonra da her zaman kız çocuklarımızın yanında olacağım, hep beraber olacağız” derken; Azra Akın iseyaptığı konuşmada şunları söyledi: “Burada olduğum için çok mutluyum. Bundan sonraki dönemde İyilik Melekleri Derneği’yle çok daha güzel şeyler yapmayı çok isterim.”

Gülriz Sururi eşi için Cerrahpaşa’da oyun odası açtı

Odağına daha çok kız çocuklarını alan İyilik Melekleri Derneği, 2014’ten bu yana her yıl yaklaşık 5 bin çocuk olmak üzere, bugüne kadar 15 binden fazla çocuğun hayallerini gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl Gülriz Sururi de yardımlarıyla, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde eşi Engin Cezzar anısına bir oyun odası kurulmasının öncüsü olmuştu. Gönüllülük esası ile yoluna devam eden derneğin kendi hayali ise dernek çatısı altında faaliyet gösterecek bir yuva, devlet bünyesinden ayrılmış ve kamu hizmeti hakkını belli sebeplerden kaybetmiş çocuklara aracı kurum olarak barınma, iş, sosyal destek gibi imkanlar sunmak ve özellikle kırsal bölgelerde yaşayan kız çocuklarına yüksek oranda eğitim bursu imkânı sağlamak.