BURAK ŞİMŞEK

DİŞ BEYAZLATMA

Diş beyazlatma, dişlerin renginden memnun olmayan kişilere önerilen kozmetik bir çözümdür.

Çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş dişleri beyazlatmak veya kişiye özel diş rengini birkaç ton açmak için kullanılan bir oksijenasyon yöntemidir. Dişlerin doğal renkleri yıllarla, dış etkenlerle koyulaşır. Muayenehanelerde veya evde yapıla bilen diş beyazlatma işlemi ile dişler 2-10 ton açılarak tatmin edici bir beyazlatma ve güzel bir gülüş elde edilir. Bleaching işlemi mutlaka profesyonel kontrol altında uygulanmalıdır

Dişlerdeki renklenme 2 çeşittir

1-İç renklenme: Dişin içine işlemiş ve fırçalama ile çıkarılmayan renklenmelerdir. Dişlerin oluşumları esnasında meydana gelen yapısal bozukluklar da (ilaçlara bağlı veya fazla flor alımına bağlı vb.) bu sınıfa girer. Bleaching işlemi bu tip vakaların büyük bir kısmında çok başaralı olur.

2-Dış lekelenmeler: Diş yüzeyine bazı gıdalardan,sigara,çay,kahve gibi boyayıcı ajanlardan yapışan renklenmelerdir. Çoğunlukla diştaşı temizliği ve sonrasında yapılan profosyonelfırçalama ile bu lekelerden kurtulmak mümkündür.

Farklı renklenmeler farklı tedaviler gerekirir. Bu nedenle ne tip bir uygulama yapılması gerektiğine diş hekiminiz ile birlikte karar vermeniz en doğrusudur.