EDİTÖR SELDA TEMELLİ ŞENEL

26-09-2017 EDİTÖRHaberID = 475

ŞARKI SÖZLERİNDE GİZLEDİM ‘’SONBAHARI’’

 

Her mevsim kendi güzelliği ile gelir. Sevginin sıcaklığı sonbaharda bir başka hissedilir. Sonbaharı hüzün ile özdeşleştirenlerin aksine sonbahar eşsiz bir senfoni, görsellik şölenidir.

Güneşin arasından boşalan yağmur damlacıklarının sesi, gökkuşağının sunduğu görsellik, yaprakların üzerine basıldığı zaman hissedilen sesler, rüzgârın melodisi, sonbaharda her yaprak bir çiçeğe dönüşür. Ağaçların dallarından dökülen her bir yaprak kızıl, sarı, bazen yeşilin tonları ile rengârenk çiçek sepetini hatırlatır.

Duru renkleri, sararan yaprakları, insana huzur veren, tatlı serin, üşütmeyen, karanlık fakat ürkütmeyen halleri ile romantik mevsimdir sonbahar. Uzun süren tatilden sonra evinizi özleyip vururken yağmur damlaları pencereye, kahve kokusu ve kitap kokusuna doymanın tadıdır sonbahar. Ruhunuzun dinginliğe kavuşmasıdır.

‘’Bahar geldiğinde mi ben böyle olurum; yoksa böyle olduğumda mı gelir bahar…’’  diyor şarkı sözlerinde. Her Sonbahar gelince çocukluğuma gitmek isterim. Yoksa çocukluğum mu bana geliyor bilmiyorum ..Düşündükçe daha da derinleşiyorum.. Yalnızca. tüm ailemin bir arada olup evimdeki sıcak İstanbul gecelerini özlüyorum...

Babam, annem ,ablam ve gerçek sevenlerimiz ile kahkahalar atıp, oyunlar oynadığımız zaman. Çocuktum işte. Şimdi ise ‘’biz büyüdük ve kirlendi dünya’ ’şarkı sözleri ile de çocukluk defterimi kapatıyorum.

 

Atraksiyon dolu yaz sezonundan sonra, yeni mekanlar kış sezonuna hızla bir giriş yaptı. Kentimizin yağmurlarına esir düşmeden sevenler nikah törenleri ile birleşti. Birbirinden ünlü sanatçılarla ,birbirinden farklı röportaj cevapları bizleri bile şaşırttı. Tadı sonbaharda çıkar dediğimiz kaş beldesi kendine yine hayranlık bırakırken. Eğitim dönemimizde tüm hızı ile başladı. Yoğun bir ayın arkasından yine müthiş bir sayı hazırladık. Ve taktir sizin diyerek kentimize dağıtık. Bir de unutmadan gerçekten siz beğenin diye ,biz çok çalıştık.:)